Шпагети со пикантен доматен сос!

Немате идеја што да зготвите за ручек утре? Не грижете се, ние се грижиме за вас!За утрешниот ручек, ви препорачуваме да подготвите шпагети со пикантен сос од домати.
Состојки:
– 500 г шпагети
– 100 г рендан пармезан
– 6 зрели домати
– чешниња лук
– едно гранче магдонос
– една црвена лута пиперка
Начин на подготвување:
Излупете ги доматите и исецкајте ги во чинија, додадете лук и магдонос. Посолете и зачинете со црвена лута пиперка и маслиново масло. Оставете да отстои 45 минути. Сварете ги шпагетите во солена вода, исцедете ги и прелијте ги со сосот од домати. Промешајте и послужете со пармезан.
Добар апетит!За утрешниот ручек, ви препорачуваме да подготвите шпагети со пикантен сос од домати.
Состојки:
– 500 г шпагети

Пронајдете не на следниве мрежи: