Специјалитет САМО ЗА ВИСТИНСКИ ГУРМАНИ: Сендвич каков што НИКОГАШ не сте пробале!

Кога ќе го пробате овој сендвич, ќе заборавите на сите други специјалитети, барем ако сте вистински гурман.Потребни состојки:
– Неколку тенки листови сланина
– кашкавал за тост
– 2 кришки леб
Начин на подготовка:
Помеѓу двете кришки леб ставете парче сирење за тост/кашкавал
Поставете 5 тенки кришки сланина едно до друго, па на средината од сланината ставете го претходно подготвениот леб. Завиткајте го лебот во сланината. Деталните упатства се образложени во краткото видео на следната страна.
Кога ќе го „спакувате“ лебот во сланина, сендвичот пржете го од 5-7 минути прво на едната, па на другата страна. Кога ќе биде готов, расечете го на половина и служете го топол.

 

Bacon Wrapped Grilled Cheese
Posted by BuzzFeed Food on Monday, June 8, 2015

Совет:
Кришките сечена сланина можете да ги најдете во секој маркет,а можете и самите да ги исечете од големо парче сланина.Потребни состојки:
– Неколку тенки листови сланина
– кашкавал за тост
– 2 кришки леб
Начин

Пронајдете не на следниве мрежи: