Што да направите со вишокот лиснато тесто?

Не го фрлајте остатокот од лиснатото тесто, може да го искористите не следниов начин..Замесете го половина од лиснатото тесто, а во другата половина додајте јајце
Потоа развлечете го тестото, намачкај те го со исматени јајца и ставите рендано сирење.
Ставете го во рерна и печете го на температура од 200°C околу 10 минути.
Ова јадење може да го сервирате топло или ладно, со кисело млеко или некоја салата. Замесете го половина од лиснатото тесто, а во другата половина додајте јајце
Потоа развлечете го тестото, намачкај те го со исматени јајца

Пронајдете не на следниве мрежи: