СТРАВИЧНА СООБРАЌАЈКА: Татко и син останале мртви на лице место!

Loading...

Две личности, од кои едната е петгодишно дете погинале во сообраќајна несреќа која синоќа околу 19-30 часот се случила на паттот Краљево- Крагујевац во местото Витановци.Како што јавува белградскиот „Блиц“ до несреќата дошло кога автомобилот „ауди“ кој патувал во смер на Краљево и го управувал Јовица Л. (29) го удрил пешакот Обрад Ч. И неговиот петодишен син Милутин.
Таткото и синот починале на лице место.Како што јавува белградскиот „Блиц“ до несреќата дошло кога автомобилот „ауди“ кој патувал во смер на Краљево и го управува

loading...
Loading...