Свежа салата „Капрезе”

Loading...

Неопходни производи за 2 порции:
4 големи, зрели домати
300 гр моцарела
 1/2 глава црвен кромид
12 свежи листови босилок
За прелив:
 1/4 чаша маслиново масло
1 лажица оцет балсамико..
Повеќе на следниот ЛИНКНеопходни производи за 2 порции:
4 големи, зрели домати

loading...
Loading...