Ознака: автобус

Црна хроника

По судар на „ауди“, „пежо“ и автобус на ЈСП, три лица пренесени во болница

На булевар „Никола Карев“ денеска околу 14 часот се случила сообраќајна несреќа меѓу „ауди“ со бугарски регистарски ознаки, „пежо“ со скопски и автобус на ЈСП. Во несреќата се повредени три […]

Македонија

Заев од нов автобус во Прилеп: Нека ве служат со добро

Граѓаните на Прилеп добиваат еколошки, безбеден и ефикасен јавен транспорт, напиша на Фејсбук премиерот Заев кој беше во посета на Пелагонија. – Набавката на новите автобуси на гас е сериозен […]

Занимливости

Возачот ја исфрлил од автобус бидејќи била „непристојно“ облечена

Деветнаесетгодишната Швеѓанка Аманда Хансон е бесна поради потегот на „сексистички настроениот“ возач на автобус кој ја исфрлил од превозот во шведскиот град Малме, бидејќи на себе „немала доволно облека“. Инцидентот […]

Балкан

Ужас во Нов Белград: Жена се обидела да влезе во автобус, вратите се затвориле и ги откинале раката и ногата

Повозрасна жена на околу 70 години е повредена на автобуска постојка на аголот од улиците “Јуриј Гагарин“ и “д-р Иван Рибар“ во Белград додека се обидувала да влезе во автобус. […]

Македонија

Идентификувани се 11 загинати во сообраќајната несреќа кај село Ласкарци

Судски службеници работеа до 04:00 часот изутринава за да ги идентификуваат жртвите кои починаа во страотната сообраќајка на патот Скопје-Тетово. Се работи на идентификацијата и на преостанатите загинати. До сега […]

Македонија

ДЕН ПО ТРАГЕДИЈАТА: Болна тишина и остатоци на местото каде вчера се случи ужас (ВИДЕО)

Во очекување на официјални информации од МВР само повторуваме дека во автобусот кој вчера се преврте кај Карпалак имало 50-тина патници. Петнаесет од нив за жал починаа, ноќеска невидената сообраќајна […]

Вести

Пред Градската болница роднините чекаат информации за повредените во автобуската несреќа

Пред Градската болница „8 Септември“ собрани се стотици членови од семејствата, роднини и пријатели на повредените и загинатите од денешната автобуска несреќа што се случи на автопатот Скопје – Тетово. […]

Вести

Возачот на автобусот ја преживеал несреќата, ќе му се зема крв и урина

Возачот на автобусот што попладнево се преврте кај месноста „Карпалак“, на автопатот Скопје-Тетово е во стабилна состојба, информираше градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари.Заради расчистување на причините за несреќата во која, […]