ВИЦ НА ДЕНОТ: Пијан човек во автобус

Се вози пијан човек во автобус и од лулањето повратил по госпоѓата која седела до него.

Таа лута и нервозна станала и почнала да вика по него.
-Стоко една пијана, па како не ти е срам, па погледни што направи, погледни се на што личиш!
Тој ја гледал, ја гледал така пијан… и и рекол – Пф, а па ти погледни се на што личиш!

Виц: Потрефување

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.