Си седел еден чоек дома, кога некој му чукнал на врата…

Си седел еден чоек дома, кога некој му чукнал на врата…

Кога ја отворил пред него имало полжав.

Го подигнал и го фрлил.

Три години подоцна, некој повторно му чукнал на вратата.

Отвора и што да види – пак истиот полжав.

По некоја секунда, полжавот задишан и уморен, му рекол:

– „Кого фрлаш бе ти, а?

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.