Трпе и Трпана излегле на прв состанок и…

Трпе и Трпана излегле на прв состанок. 

После шетање низ чаршијата, отишле до кај него на пијачка. 

Трпе им ставил по една ракија, ја испиле па Трпе пружил рака да ја фати за газ. 

Трпана му удрила еден шамар и му рекла:- Бегај бе будало една, не сум јас лесна женска да паднам на една пијачка.

Трпе уплашено прашал:- Добро, што ќе правиме сеа?

А Трпана му одговорила:- Па наточи уште една.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.