Mакедонка се преселила во Србија и еден ден соседот…

Mакедонка се преселила во Србија и еден ден соседот…

Mакедонка се преселила во Србија и еден ден соседот ја прашува што прави, и таа му одговорува:

– Ја шетам си се!

Соседот се зачудил. 

Утредента соседот пак ја прашува сосетката:

– Еј, шта радиш?

– Ја шетам си се!

А соседот и одговара:

– Па и ја имам сисе, али се не фалим.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.