Ознака: Автокоманда

Вести

Трајковски: Докажавме дека можеме да ја реализираме оваа програма

Оваа програма можеме да ја реализираме. Доволна гаранција за тоа е мнозинството во советот што како ВМРО-ДПМНЕ со коалиционите партнери ја добивме поддршката од жителите на оваа населба. Граѓаните од […]

Локална самоуправа

Градоначалникот Трајковски во работна посета на Автокоманда

Градоначалникот Трајковски во работна посета на АвтокомандаРаботна посета на градоначалникот Тони Трајковски во Автокоманда, каде направи увид во  објектот Културен дом и музичко студио  за продукција на филмска музика – […]

Вести

Се судрија два камиони и автомобил во Автокоманда

Сообраќајна незгода во која учествуваа два камиони и еден автомобил, пред околу половина час се случи во скопската населба Автокоманда.Итната медицинска помош е пристигната на самото место, но засега нема […]

Црна хроника

Момче било брутално претепано во Автокоманда!

Како што информираат од полицијата, вечера во 22.30 часот во полициската станица во Гази Баба, 48-годишниот К.А. од с.Визбегово – Скопје пријавил дека истиот ден околу 12.00 часот на бул.„Александар […]

Црна хроника

ИЗЛЕТАЛ И ПАДНАЛ ОД НАДВОЗНИК: Страшна сообраќајка кај Автокоманда

Едно лице е тешко повредено во стравичната несреќа која утрово се случи во Автокоманда, откако автомобил се преврте на кров кај училиштето АСУЦ.Во Ургентниот центар итно бил пренесен возачот на […]

Локална самоуправа

Видео: Новиот кружен тек меѓу Автокоманда и Железара

Скопје доби нов кружен тек помеѓу населбите Автокоманда и Железара чие официјално пуштање во употреба ќе биде денес во 11 часот. Видеото од новиот кружен тек на кое се прикажани […]

Локална самоуправа

Утре официјално ќе биде пуштен во употреба нов кружен тек во Скопје

Новоизградениот кружен тек меѓу улиците 16. Македонска бригада и Коце Металец, во населбата Автокоманда, утре во 11 часот официјално ќе биде пуштен во употреба.На отворањето за сообраќај на кружниот тек […]