Ознака: автомобили

Автомобилизам

Дали се ближи крајот на автомобилите на бензински погон?

Автомобилите на бензински погони заминуваат во историјата, дури и ако треба да поминат неколку децении за да се заменат, од денешна гледна точка се чини е тешко да се сфати. […]

Автомобилизам

Кои автомобилски марки се најпогодени, а кои најпоштедени од корона-кризата?

Автомобилската индустрија е меѓу браншите што претрпеа најголем удар во вонредните услови предизвикани од пандемијата. Но, големите концерни докажуваат дека нивната работа со право се води како кралица на индустријата. […]

Вести

Од утре без зимска опрема во возилата

Утре завршува обврската за задолжително поседување зимска опрема во возилата што беше воведена на 15 ноември лани. Од АМСМ информираат и дека сообраќајот на државните патишта утрово се одвива непречено, […]

Балкан

Силно невреме во регионот: Град со големина на голф топче уништи неколку автомобили

Силно невреме ја зафати Хрватска, посебно деловите Славонија и Далмација. Не само што паѓало силен дожд, туку и град со големина на голф топчиња оштетил неколку автомобили. Температурата паднала за […]

Занимливости

Некорисни додатоци во автомобилите: Само им помагаат на крадците

Некои автомобилски додатоци, според познавачите, се апсолутно непотребни, но наголемо се рекламираат. Порталот Блиц.бг наведува некои од нив… За копчето старт/стоп, на пример, коешто го пали автомобилот наместо клуч, некои […]

Вести

Вака се уништуваа македонските возила во Грција

Многу Македонци за продолжениот велигденски викенд заминаа во Грција, а некои од таму се вратија разочарани. Десетици семејства наместо да се вратат со убави спомени од продолжениот викенд, велат дека […]

Љубов и секс

Кои автомобили ги возат мажите кои најчесто изневеруваат?

Британскиот сајт “IllicitEncounters.com” спровел истражување во кое ги довел во врска неверството и марката на автомобили кои мажите ја поседуваат. Во истражувањето учествувале 900.000 мажи, а било утврдено дека најневерни […]

Вести

Јовановиќ дели лекции: Сиромашните да не возат автомобили

Бранимир Јовановиќ кој од Шарената револуција се најде да ги крои финансиите во државата и е советник на министерот за финансии Драган Тевдовски, им порача на својот Фејсбук профил на […]

Вести

ФОТО: Автомобилска парада „За заедничка Македонија“ во Крива Паланка

Стотина автомобили со македонски знамиња беа дел од денешната автомобилска парада низ улиците на Крива Паланка.На овој начин Паланчани упатија пораки за отфрлање на тиранската платформа и зачувување на единствена, […]

Балкан

Во Сараево почнува пар -непар возење поради загадувањето

Поради алармантно загадување на воздухот во Сараево е прогласена тревога што подразбира неколку мерки меѓу кои и забрана за движење на дел од моторните возила.Имено, донесена е одлука од утре […]

Видео

Видео: Им блендирате на автомобилите кога ќе видите полициска контрола? – Повеќе НЕ правете го тоа, а еве и ЗОШТО!

Погледнете и споделете со пријателитеОткако ќе го погледнете ова видео ќе сфатите зошто не треба да им „блендирате“ на другите возила, кога ќе видите полициска контрола! Откако ќе го погледнете […]