Ознака: Агим Ибраими

Македонски фудбал

Читателите на „Пулс24“ го избраа Ибраими за најдобар Македонски фудбалер за 2012 година

Читателите на „Пулс24“ што учествуваа во анкетата за „Најдобар Македонски фудбалер за 2012 година“ го избраа Агим Ибраими и со тоа ја потврдија одличната сезона на нашиот интернационалец, како на […]

Македонски фудбал

Ибра „НАЈДОБАР СТРАНЕЦ“ во Словенија!

Македонскиот интернационалец од редовите на словенечки Марибор, Агим Ибраими, е прогласен за најдобар странски фудбалер во Словенија. Медиумите во Словенија покрај тоа што го избраа за најдобар странец во оваа […]

Македонски фудбал

Ибраими: ЧЕСТ МИ Е ДА ИГРАМ ЗА МАКЕДОНИЈА, ОВА Е МОТИВ-ПЛУС ЗА МЕНЕ!!!

Македонскиот интернационалец од редовите на словенечки Марибор е прогласен за најдобар Македонски фудбалер за 2012 година, по прогласувањето на наградите Ибраими не ја криеше радоста за добиената награда. „Чест ми […]

Македонски фудбал

БЕЗ ДИЛЕМИ – АГИМ ИБРАИМИ ПРОГЛАСЕН ЗА НАЈДОБАР МАКЕДОНСКИ ФУДБАЛЕР ЗА 2012 ГОДИНА!!!

Онака како што се очекуваше, фудбалерот што ја крена Македонската публика на нозе, Агим Ибраими, и повеќе од заслужено е прогласен за најдобар Македонски фудбалер за 2012 година. Во конкуренција […]