Ознака: ад-хок

Вести

Петровски: Ќе имаме историски најмал број неопределени гласачи бидејќи народот ги знае лагите на СДСМ

„Кој и со што влегува во кампања?“ е темата на вечерашната емисија „Аргументи“ со Љубиша Николовски на програмата на ТВ НОВА.Филип Петровски и Рамадан Рамадани се гости во емисијата. Петровски […]

Вести

Сериозни забелешки од ад-хок телото и за Телма, МТВ и 24 Вести

На дискусијата на ад-хок телото за мониторирање на медиумите во четвртокот и петокот биле изнесени сериозни забелешки од членовите Цветин Чилиманов и Слаѓана Димишкова за Телма, МРТВ и 24 Вести, […]

Вести

Изборите ќе се одржат на 11 декември!

Лидерите на 4-те најголеми политички партии попладнево се договорија по однос на сите прашања. Според договореното избори ќе бидат одржани на 11 декември.Владата која ќе ги организира изборите треба да […]

Вести

Конечно е постигнат договор по лидерската средба: Избран 5. член на ад-хок телото

По шестчасовната лидерска средба има договор. Затворено е последното отворено прашање, договорен е и избран 5-от член на ад-хок телото.Станува збор за Љуљзим Хазири, за кого СДСМ, ДУИ и ДПА постигнаа […]

Политички партии

Ад-хок телото ја има целосната поддршка од ВМРО-ДПМНЕ за да го избере најдобриот кандидат

Интегрален текст од соопштение до јавноста во врска со ад-хок комисијата!  Како што наближуваат изборите, така се зголемува стравот на СДСМ од соочување со вољата на народот и плаќањето на […]