Ознака: Азовското Море

Вести Свет

Русија распоредува противавионски ракети на Крим

Со распоредување на повеќе противавионски ракетни системи Русија ќе ја засилува својата одбрана на Крим, изјави официјалниот претставник на руското Министерство за одбрана, Вадим Астафјев. Тој рече дека Русија на Крим […]