Ознака: алтетико

Меѓународен фудбал

Атлетико веќе бара замена за Фалкао

Соочени со фактот дека најдобриот стрелец Радамел Фалкао, по завршувањето на сезоната ќе го напушти тимот, раководните луѓе на Атлетико Мадрид започнаа да бараат негова замена. Прв на листата на […]