Ознака: Андреј Жерновски

Вести

Жители на Центар со судска постапка против градоначалникот Жерновски

Според нив, Одлуката да се гради се донесува и покрај забелешки од жители доставени во декември 2015 и јануари 2016 година со анкетни ливчиња и на средба со градоначалникот за […]

Вести

Жерновски преспа цели 4 години од својот мандат и сега повторно ги залажува граѓаните

Неработникот кој се преставува како вреден градоначалник на Центар, Андреј Жерновски преспа цели 4 години од својот мандат, велат советниците на ВМРО-ДПМНЕ од општината.Цело време се вадеше, мачкаше очи на […]

Вести

Парите за дупките закрпија луксузен отчет од 32.000 евра: Жерновски го критикуваше ВМРО, а сега го копира и тоа скапо

Денес градоначалникот на  општина Центар свикал прес-конференција на која го презентирал својот отчет за сработеното во изминативе 4 години, а воедно ја најавил и својата кандидатура за следните локални избори […]

Вести

Жерновски сееше лаги за Самсоненко, а сега прв оттрча да се слика со трофејот на Вардар

Новинарот Љупчо Златев на својот Фејсбук профил напиша дека некои луѓе едноставно немаат образ и чест, а таков е примерот со градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски.Некои луѓе едноставно немаат […]

Ракомет

Жерновски пред две години го клеветеше Самсоненко, денес од Келн се улижува!

Човекот кој сакаше да ја запре изградбата на младинската академија на ФК „Вардар“, истиот оној кој ја лажеше јавноста дека северната трибина на арената „Филип Втори“ ќе се урнела, и […]

Вести

„Центар сака да дише“: 30 годишни дрва жртва на желбата за профит на Жерновски

30 годишни дрва се жртва на желбата за профит на Жерновски, објавено е на ФБ групата „Центар сака да дише“.-Нова сеча во Центар во режија на Жерновски. На градоначалникот Жерновски […]

Вести

Негрижата на градоначалникот Жерновски кулминира

Негрижата на општина Центар и градоначалникот Жерновски кулминира, објавено е на ФБ групата „Центар сака да дише“.–#ЦентарСакаДаДише разговараше со неколку соседи од Маџир Маало, населбата која во 21ви век нема фекална […]