Ознака: барак обама

Сцена

Мишел отворено за својот брак со Обама: „Некогаш ми доаѓа да го турнам низ прозорец…“

Некогашната прва дама има важна порака за сите млади кои што штотуку или пак допрва треба да влезат во брачните води. Мишел Обама, која што наредната година ќе прослави 28 […]

Сцена

Се маскираше во Дедо мраз, но веднаш го препознаа: Еве кого Барак Обама посети пред Божиќ

Поранешниот претседател на САД Барак Обама облечен како Дедо мраз неодамна посети една болница во Вашингтон каде престојуваат болни дечиња. Со капа на главата и вреќа на грбот ги развесели […]

Контроверзни фајлови

Бил член на Илуминатите 47 години: Реши да прозбори за Путин, тајни бункери, ХААРП…

Илуминатите со години една од главните теми на теоретичарите на заговор низ светот, а деновиве американските медиуми на големо ја пренесуваат „приказната“ на еден нивен член којшто решил да открие […]

Вести

Трамп: Подготвуваме нов, подобар план за здравствено осигурување

Американскиот претседател Доналд Трамп најави нов закон за здравствено осигурување, со многу помали уплати и трошоци од досегашниот така наречен Обамакер, што е усвоен за време на неговиот претходник Барак […]

Вести

Администрацијата на Обама преку Бејли со американски пари ја финансирала операцијата на Сорос во Македонија

Од Џудишал Воч во средата соопштија дека го тужат Стејт Департментот и Агенцијата на САД за Меѓународен Развој (УСАИД) за да ги добијат досиејата според кои речиси 5 милиони долари […]

Вести

„Dnevno.hr“: Обама преку Сорос финансира уништување на Македонија

Позади дестабилизацијата на Македонија која се заканува да доведе до распад на државата, според пишувањето на Washington Times, но и според анализите на Judicial Watch, здружение кое се занимава со […]

Вести

Обама го напушти Овалниот кабинет и му остави писмо на Трамп

Американскиот претседател во заминување Барак Обама последен пат денеска излезе од Овалната канцеларија, работна соба на шефот на државата.Обама во Овалата канцеларија, на маса од 19 век, на Трамп му […]

Вести

Трамп прво нареди сите амбасадори на Обама са се повлечат, а сега ова…

Не  е тајна зошто Доналд Трамп победи на претседателските избори.Тој беше храбар,  и вети дека ќе го промени начинот на кој  Вашингтон работи. Мал, но значаен пример е барањето на  […]

Вести

Тимот на Трамп побара амбасадорите поставени од Обама да се повлечат од функција

Екипата на Доналд Трамп за спроведување на транзицијата на власта издала генерална наредба амбасадорите кои се назначени од претседателот Барак Обама да ги напушптат своите функции до стапувањето на должност […]

Контроверзни фајлови

НАЈДОБАР ДОКАЗ ДОСЕГА: Американски функционери признаваат дека ги создале ИСИС и Ал Каеда!

Приказните околу тоа како Америка вооружува терористи, секојдневно добиваат сѐ повеќе и повеќе докази.Видеото кое е направено од исечоци, прикажува дека високи функционери од Белата куќа изјавиле дека финансираат, опремуваат […]

Балкан

Грчкиот претседател му се пожалил на Обама: Соседната земја шири иредентизам

Американскиот претседател Барак Обама денеска во Атина имаше средба со неговиот грчки колега Прокопис Павлопулос, кој во своето обраќање кон Обама, истакнал три прашања, меѓу кои и името на Македонија, […]

Контроверзни фајлови

Баба Ванѓа предвиде дека Обама ќе биде последниот американски претседател: Грешка или нешто ќе се случи?

По победата на Доналд Трамп на изборите во САД, светските медиуми го пренесоа пророштвото на Баба Ванѓа дека Барак Обама ќе биде последниот претседател на САД.Таа го предвидела нападот на […]