Ознака: барања

Македонија

Барањата на Иванов-пензија, канцеларија, возач и обезбедување

Вчера беше последен работен ден за претседателот Ѓорге Иванов, на кого мандатот му истекува во недела, кога функцијата треба да ја преземе новиот претседател Стево Пендаровски, избран на 5-ти мај. […]

Занимливости

“Само сакав да бидам Кардашијанка на еден ден”: Наредила секој гостин на венчавката да ѝ даде по 1.500 долари, тие не се согласиле па настанал хаос!

Сусан од Америка цел живот сонувала за раскошна и гламурозна венчавка, на тропски остров во Венецуела, но за да се реализира нејзиниот сон, секој гостин требало да даде 1.500 долари! […]

Вести

Граѓанското движење против осиромашување со три барања до владата на Заев

Зголемувањето на даноците ќе значи удар врз стопанството и компаниите. Зголемувањето на трошоците за работа ќе резултира со пореметување на балансот и поскапување на производите за секојдневна употреба. На крајот […]

Вести

Земјоделци го блокираа патот Росоман- Прилеп, бараат новата влада да им ги исполни барањата

Регионалниот пат Росоман – Прилеп кај пазарот во Росоман утринава од 09:45 часот е блокиран од страна на земјоделци кои се незадоволни од откупот на праски.Ваквата реакција доаѓаа откако 10 […]

Вести

Поднесени над 800 барања за субвенција за купување на велосипед

Од објавувањето на јавниот повик до денеска на шалтерите на Град Скопје се поднесени повеќе од 800 барања за субвенција за купување велосипед, информираат од Град Скопје.Град Скопје ги повикува […]

Вести

Села: Доколку не се прифатат барањата,постои можност за формирање на албански парламент во Македонија

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, изјави дека доколку не бидат реализирани барањата на Платформата на Албанците, тогаш постои можност да се формира и албански парламент во Македонија.Села за […]

Вести

СДСМ со порака до ДУИ-прифатлива е платформата на албанските партии

СДСМ остана единствената политичка партија која официјално не зазема став за платформата постигната од албаските политички партии. Но зад сцената дознаваме дека Заев и раководството испратиле пораки до ДУИ и […]