Ознака: барање

Вести

Туристичките агенции јавно ќе го соопштат барањето за намалување на штетите од Ковид-19

Туристичките агенции денеска пред Министерството за економија јавно ќе го презентираат барањето за намалување на штетите од Ковид-19. Барањето, како што информираат, е веќе доставено до Министерство за економија и […]

Живот

Бизарно барање од невестата: Сите кои биле поканети требало да го направат ова, ниту роднините не сакале да присуствуваат!

Не е тајна дека за венчавката се трошат многу пари, но не мора така да биде за секој пар. Ако парот одлучи да контролира колку ќе потроши на својата венчавка, […]

Македонија

Барањето на Мијалков за враќање на пасошот – одбиено

Кривичниот суд го одби барањето на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, да му биде вратен пасошот. Денес од судот соопштија дека е одбиено барањето за укинување на мерката за […]

Вести Свет

Барање за холандска суспензија на безвизниот режим со Албанија не е пристигната во Брисел

Иако Брисел е запознаен со гласањето на холандскиот Парламент за суспендирање на безвизниот режим за Албанија, до сега до Европската комисија такво барање не е пристигнато. За такво нешто има […]

Македонија

МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА: Претседателскиот кандидат д-р Филип Петровски го бара списокот на делегати на Конвенцијата во Струга

Кризен штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори Кандидатот за претседател од „Македонија – Блокира“ на Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ, д-р Филип Петровски, денеска, сабота, 2 февруари […]

Македонија

Чавков не бара амнестија

Митко Чавков, поранешен директор на БЈБ не поднел барање за амнестија, соопшти утрово неговиот адвокат, Сашко Дукоски пред почетокот на денешното рочиште за “крвавиот четврток“. Дукоски рече дека Чавков сакал да […]

Македонија

Утре истекува рокот за поднесување барање за амнестија

Според последните информации од Кривичниот суд дванаесетмина од обвинетите за 27-ми април веќе ја искористиле можноста предвидена со Законот за амнестија. Законот предвидува дека амнестија може да добијат лицата кои не […]

Вести Свет

Украина прогласи воена состојба

Откако Русија заплени три украински поморски бродови, во теснец во близина на полуостровот Крим кој е анектиран од Русија, украинскиот Парламент гласаше „за“ прогласување на воена состојба во период од 30 […]