Ознака: Батон

Останати спортови

Батон: Алонсо ја заслужи титулата повеќе од Фетел

Кулминацијата околу овогодинешната сезона во Формула 1 светскиот шампионат ќе се случи во Сао Паоло, а во трката за светската титула останаа само Себастијан Фетел и Фернандо Алонсо. Германецот има […]

Останати спортови

Батон: Не знам дали Перез е дораснат за да го замени Хамилтон

Перез во болидот на Мекларен ќе го замени Луис Хамилтон кој преминува во Мерцедес. Иако Серхио Перез најави борба за шампионската титула во својата прва сезона со Мекларен, неговиот иден […]