Ознака: бебиња

Живот

Бебињата не треба да се премногу облечени во зима

Бебињата не ја задржуваат температурата како возрасните затоа кога претстојуваат надвор во текот на зимата облеката треба да биде прилагодена на временските услови – тоа да не биде ни премалку, […]

Живот

Не мора на бебињата да им облекувате чорапи: Мајките тоа често го прават, а еве зошто е непотребно!

За да можат детските стопала правилно да се развијат, најдобро е што повеќе да бидат боси, а ако веќе нешто им облекувате на стопалата, тоа нека бидат чорапи со цврст […]

Вести

Пронајдени тела на 11 бебиња скриени во зграда

Властите во Детроит, по анонимен повик, пронајдоа тела на 11 бебиња во распаѓање, скриени во таван на зграда на една погребна фирма во градот. Поручникот Брајан Браузер од детроитската полиција […]

Вести

Вработена во болница убила осум бебиња и се обидела да убие уште шест

Британската полиција соопшти денеска дека уапсила една здравствена работничка под сомнеж дека убила осум бебиња и се обидела да убие уште шест други на одделение за новороденчиња во северозападна Англија. […]

Занимливости

Откриено кога се раѓаат најмногу бебиња

Студија која опфатила 5.000 породувања покажува дека повеќе 70 отсто од породувањата се случуваат надвор од работното време на докторите. Четири часот наутро е најчестото време кога бебињата спонтано се […]