Ознака: бебиња

Живот

Пар возбудено чекал петорка: Отишле на обична контрола и доживеале вистински шок!

Жена по име  Барбара Бјенвену и нејзиниот партнер Пол  биле  израдуваи  од веста  дека наскоро  ќе станат родители. На нивната среќа  ѝ немало крај  кога дознале дека Барбара носи  петорка!Возбудените […]

Занимливости

Идни родители! Ова се најпопуларните имиња во регионот за момчиња и девојчиња

Некои родители сакаат на своите деца да им дадат долги имиња, додека пак други се решаваат за кратки варијанти, посебно ако имаат долго и впечатливо презиме.Кои се најпопуларните кратки имиња […]

Живот

Повеќето мајки се бунат, но еве зошто е добро за вашите бебиња да ги цицаат палците!

Децата кои  ги цицаат палците или  ги  гризаат  ноктитеимаат  до третина помал ризик за некоја алергија. Објаснувањето во воочената појава би можело да лежи во  таканаречената хигиенска хипотеза, по која изложеноста […]

Живот

Невеста прекроила венчаница во 17 фустанчиња. Причината ќе ви го скрши срцето!

Свадбата е посебен настан во животот на секоја жена, па во однос на тоа и следуваат посебни подготовки. Уникатна венчаница е нешто по што копнее секоја невеста.Но, вечна дилема е […]

Живот

ЕДНА НА МИЛИОН: Оваа жена роди тројка, и тие се ИДЕНТИЧНИ

Амбер Хилс тврди дека уште додека била бремена чувствувала дека децата ќе бидат идентични.Ова не би било толку посебно, ако шансата за еднојајчана тројка не е една на милион. Таткото […]

Вести

Во светот секоја година умираат три милиони бебиња

На меѓународната конференција во која уичествувале експерти од 50 земји, се презентирани информации дека во светот умираат дури три милиони бебиња. Најчесто поради нехигиена и неухранетост. „Кога во едно семејство […]