Ознака: бебиња

Занимливости

Земјотрес: Сестрите ги спасуваа бебињата за да не паднат

Два силни земјотреси неодамна беа регистрирани во Јапонија, а за време на едниот била снимена една необична  ситуација во која одлично се снашле медицинските сестри во едно породилиште.Од потресот, количките на […]

Вести

Бебињата секојдневно умираат на Детска клиника, а одговорните се обидуваат со цензура да спречат да се говори за случаите

Низа трагедии ја потресоа македонската јавност, неколку семејства се завиени во црно затоа што им умреа најмилите, а Владата на чело со Зоран Заев си молчи.Црн биланс ги одбележува случувањата […]

Живот

Давањето ајпад на бебињата е еднакво на злоставување

Давањето ајпад на бебињата е еднакво на злоставување, бидејќи на тој начин играме руски рулет со нивниот развој, предупреди психологот Ричард Хаус.Овој лекар во рамки на кампањата „Too Much, Too […]

Вести

Уште 4 бебиња починаа на скопска гинекологија во еден ден!

Четири новороденчиња починале во еден ден на скопска гинекологија. Сите биле предвремено родени и сместени во инкубатори на одделот за интензивна нега.Скандалозно во овој случај е што дежурниот педијатар не […]

Живот

Бебињата кои спијат одвоено од родителите побрзо и полесно заспиваат

Бебињата кои спијат одвоенo од своите родители побрзо потонуваат во сон и потребно им е пократко време за тоа, за разлика од оние кои спијат со своите родители, покажува новото […]

Видео

ЗА ДОБРО УТРО: Неодоливи бебиња го освојуваат светот и ништо не може да го запре ова заразно смеење

Овие бебиња на различни начини ги фасцинираат своите родители.Добро утро! Децата се украс на светот,но некои деца се неодоливо духовити! Овие бебиња на разни начини фасцинираат и им мамат насмевка […]