Ознака: бегство

Контроверзни фајлови

Сам во океанот: Најспектакуларното бегство од СССР

Пливал два дена и три ноќи во морето со ајкули, без сон, храна и вода… На дрскиот бегалец само ѕвездите му го покажувале патот кон новиот живот. Станислав Курилов уште […]

Вести Избор на уредникот

Гордана Јанкуловска до Груевски: лесно е од таму да кажуваш за тука! Остар напад од некогашната најверна соработничка

Горде остро и на нож го нападна Груевски преку својата страна на Фејсбук: Кога си далеку од проблемите, на 800км од Македонија лесно е на социјалните мрежи да кажуваш што […]

Бавча Дестинации

Властите во Будимпешта неможат да кренат глава од Македонски туристи од кога Груевски како азилант е таму

Властите во Будимпешта неможат да кренат глава од Македонски туристи од кога Груевски како азилант е во Будимпешта. Дневно по неколку авиони ја посетиваат оваа дестинација само од Македонија, се […]

Вести Македонија

Груевски ја напуштил Македонија нелегално, утврди истрагата

„Каде точно ја напуштил Македонија засега не се знае. Дефинитивно нема излез на легалните гранични премини. Засега е исклучена одговорноста на тие граничари“.- изјави Љубомир Јовевски – државен јавен обвинител. […]

Вести

Трајковски опиша што прави Груевски во Будимпешта: Загрижен е и не излегува често, се огласи „човекот за врска“!

Груевски е во одлична здравствена состојба, загрижен е, и не излегува често. Вака, ја опиша средбата со него Александар Трајковски кој беше уловен на фотографија во Будимпешта. Тој зборуваше отворен […]

Видео

Груевски на ручек со непознати лица во Будимпешта

Груевски беше снимен денеска од унгарски новинари како руча во еден ресторан со група на непознати (засега) лица. По неговото излегување новинарите тргнаа кон него, но тој без да одоговори […]

Вести

Некои во Шутка, некои во Будимпешта. Фото од прошетка на Груевски со Александар Трајковски

Некои во Шутка, некои во Будимпешта. Фото од прошетка на Груевски со Александар Трајковски. Лабаво, баш како што и прилега на велелепната Будимпешта. Како кафето? Груевски пред точно месец дена […]

Избор на уредникот

Дали и СРЃАН КЕРИМ се дал во бегство?

Последниве денови перманентно се пласираат одредени шпекулации кои се однесуваат на можноста поранешниот косопственик на „Медиа Принт Македонија“, Срѓан Керим, да се дал во бегство. „Правосудство.мк“ се обиде да ги […]