Ознака: биткоин

Економија Издвојуваме

Биткоин и Етериум со пад од 3-5 проценти

Биткоин и Етериум денеска со пад од 3-5 проценти. Познавачите велат дека ова е здраво повлекување наназад пред понеделничкиот залет. Сепак предвидувањата за оваа година се оптимистички. Повеќе на оваа […]

Занимливости

Знаете ли колкаво богатство ќе имавте денес ако пред 10 години вложевте 100 долари во Биткоин?

Цената на најпопуларната криптовалута продолжува да расте и моментално изнесува нешто помалку од 59 илјади долари. Доколку некој пред 10 години одлучил да вложи во оваа криптовалута и во меѓувреме […]

Издвојуваме

БИТКОИНОТ ЌЕ ДОСТИГНЕ 220.000 ДОЛАРИ ОВАА ГОДИНА?

Макс Кајзер предвидува дека Биткоин ќе достигне 220.000 долари оваа година. Макс Кејзер, истакнат промотор на Биткоинот кој има и своја емисија на „Русија денес“, објави дека Биткоин ќе достигне […]

Вести

ЛЕГЕНДАРНИОТ ИНВЕСТИТОР ОТКРИВА ЗОШТО СЕ ПЛАШИ ОД БИТКОИНОТ

Биткоинот се зголеми оваа недела откако се бореше да го задржи својот интензитет на почетокот на 2021 година во текот на последната недела од февруари. Цената на биткоинот се зголеми […]

Вести

Забрзано расте: Биткоинот достигна вредност од 50.000 американски долари- големите компании инвестираат во криптовалути

Биткоинот денеска за првпат ја премина цената од 50.000 американски долари, продолжувајќи го својот забрзан раст. Сепак, овој премин на големата психолошка граница траеше кратко, падна под оваа граница и […]

Издвојуваме Технологија

Елон Маск твиташе за Биткоинот и за Доџ, се очекува ново рушење на рекорд во цената

Елон Маск твиташе за Биткоинот како и за Доџ, се очекува ново рушење на рекорд во цената. Доџ коинот веднаш реагираше и поразна за 20 проценти. Овој човек очигледно има […]

Економија Избор на уредникот

Биткоинот руши рекорди последните денови

Во моментот на пишувањето на текстот се тргува по цена од: 23701 долари по еден коин или монета! А во денари тоа вака денеска изгледа: Биткоинот достигна деновиве историски рекорд. […]

Вести

Биткоинот падна на десетдневниот минимум, повлече и други крипто валути

Биткоинот денеска падна на најниско ниво во последните 10 дена, поради распродажбата што се прошири на други помали дигитални монети. Биткоинот, најголемата крипто валута во светот, падна за дури 13 […]