Ознака: бијонсе

Сцена

Бијонсе и Џеј Зи ја прославија годишнината од бракот на Куба

Бијонсе и Џеј Зи вчера предизвикаа вистинска гужва  на улицата Хавана, каде ја одбележаа пет годишнината од нивниот брак. Голем број обожаватели го опкружил славниот пар веднаш штом излегле на […]

Сцена

Бијонсе со новата песна предизвика бурни реакции меѓу бројните фанови

Иако е окупирана околу нивната ќерка Blue Ivy, Бијонсе објави исечок од нејзината нова песна на својата веб-страна. 31-годишната пејачка има објави исечок од песната насловена ” Bow down/ I […]

Сцена

И Бијонсе е на листата за атентати

Британската пејачка Шерил Кол, пејачот Крег Дејвид и американската пејачка Бијонсе се на листата потенцијални жртви на двајца Британци обвинети веќе претходно за заговор за убиство на пејачка Џос Стоун, […]

Сцена

Фото: Бијонсе ќе биде сместена во апартманот на Тито во хотелот Метропол Палас

Она што е заедничко за Бијонсе и Јосип Броз Тито е секако луксузот, па не е ни чудо што организаторите на концертот на американската поп ѕвезда решија за време на […]