Ознака: бијонсе

Сцена

Спектакуларен концерт, Бијонсе ја полуде српската публика

Американската пејачка одржа фантастичен двочасовен концерт пред повеќе од  17.000 во Комбанк арената, а на публиката и приреди вечер за паметење. Концертот каснеше повеќе од еден час и во преполната […]

Сцена

Бијонсе пристигнува во Белград

Подготовките за настапот на Бијонсе во Белград привршуваат! Како што потврдува нејзиниот тим на Твитер, Бијонсе со нејзината екипа денес ќе ги напушти Соединетите Американски држави, за навреме да стигне […]

Сцена

Видео: Се појави двојник на Бијонсе кој стана интернет атракција

На интернет кружи нова верзија на популарниот хит на Бијонсе „Одбројување”, која ја извел азијски тинејџер имитирајќи ја популарната пејачка. Видеото кое овој корисник на YouTube го снимил и прикачил […]

Сцена

Бијонсе и Џеј Зи ја прославија годишнината од бракот на Куба

Бијонсе и Џеј Зи вчера предизвикаа вистинска гужва  на улицата Хавана, каде ја одбележаа пет годишнината од нивниот брак. Голем број обожаватели го опкружил славниот пар веднаш штом излегле на […]