Ознака: боки 13

Вести

БОКИ 13 ИЗЛЕГУВА ОД „ШУТКА“ И ОДИ ВО ДОМАШЕН ПРИТВОР

По година и три месеци Бојан Јовановски ја напушата ќелијата во Шутка и заминува во домашен притвор. Оваа одлука ја донесе Апелација по барање поднесено од неговиот адвокат. Сашко Дукоски […]

Вести

Боки 13 пак е вратен во болница, одложено рочиштето за „Меѓународен сојуз“

Јовановски и претходно беше хоспитализиран, но минатата недела повторно бил вратен во притвор во истражниот затор во Шутка. Во затворот поминал само два дена кога состојбата повторно му се влошила […]

Вести

По вчерашната итна операција Боки 13 е во стабилна состојба

По вчерашната итна операција Боки 13 е во стабилна состојба Бојан Јовановски, осуден во случајот „Рекет“, вчера од затворот во Скопје бил итнопренесен во болница по што му била извршена […]

Вести

БОКИ 13 ИТНО ПРЕНЕСЕН ВО БОЛНИЦА: Во моментов му се прави операција

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 утринава итно е пренесен во Клиниката за хируршки болести „Свети Наум Охридски“, или поранешна Градска болница во Скопје. Боки 13 имал силно воспаление на […]

Вести

Боки 13 денес ќе даде изјава пред ОЈО: Што може да открие осудениот во „Рекет“?

Изборите минаа, сега ќе може да се слушне вистината на Боки 13 за највисокото раководство на СДСМ. Откако стартот на судењето за случајот „Меѓународен сојуз“ од први беше одложено за […]

Вести

Боки 13 поднесе уште 30 кривични пријави против функционери на власта- во наредните денови следуваат уште повеќе!

Осудениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски продолжи со поднесување кривични пријави во скопското обвинителство поврзани со предметите „Рекет“ и „Меѓународен сојуз“. Како што истакна неговиот адвокат, Сашо Дуковски, кривичните пријави […]

Вести

Еве што се ќе им биде конфискувано на Катица Јанева и Боки 13

Конфискација на предмети и на пари на осудените Катица Јанева и Бојан Јовановски, определи денеска судијката Васка Николовска-Масевска при изрекување на пресудата во случајот „Рекет“. Како што беше речено, на […]