Ознака: боки 13

Вести

Боки 13 користел обезбедување од МВР

Осомничениот за рекет, Бојан Јовановски од почетокот на оваа година користел обезбедување од МВР, откри директорот на АВМУ, Зоран Трајчевски за „Код“. „Бојан Јовановски од почетокот на оваа година имал […]

Македонија

Боки 13 остана без брендираната гардероба, накит, часовници и уметнички дела

Тимот на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во соработка со Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден до раните утрински часови работеше на […]

Македонија

Боки 13 е сместен во хашкото одделение поради безбедносна проценка, информира “А1он“

За осомничените Бојан Јовановски и Зоран Милевски кои синоќа беа примени во истражниот затвор “Скопје“ во Шуто Оризари во истрагата за рекет на Обвинителството за гонење организиран криминал и коупција […]

Вести

Боки 13 бара од Заев и другарка му Царовска да посвои три деца!

Самонаречениот хуманитарец, ЛГБТ активистот, пријателот на Зоран Заев и поддржувач на СДСМ, Боки 13 изјави дека сака да посвои три деца.Боки 13 најави дека во понеделник ќе поднесе барање до […]