Ознака: Бугарија

Балкан

Младенов: На чекор од договор со Македонија

Министерот за надворешни работи на Бугарија во оставка, Николај Младенов, жали што за време на неговото раководење со бугарската дипломатија не успеал да го заврши процесот на потпишување договор за […]

Балкан

Во Бугарија почина демонстрантот кој се запали

Триесет ишестгодишниот Пламен Горанов кој на 20-ти февруари се самозапали пред градскиот совет во Варна искажувајќи го на тој начин револтот од ситуацијата во Бугарија, им подлегнал на повредите во […]

Балкан

Бугарската криза е лош знак за сите нови членки на ЕУ

Жестоките протести поради кои мораше да отстапи од власта Граѓани за европски развој на Бугарија (ГЕРБ) на Бојко Борисов ја нагласуваат лошата ситуација во којашто се наоѓаат новите земји членки […]

Балкан

Разрешен бугарскиот министер за финансии

Бугарскиот министер за финансии Симеон Ѓанков во понеделник е разрешен од должноста, само еден ден по протестите во дваесетина градови во кои се протестираше против поскапувањето на цената на електричната […]

Сцена

Наша старлета се претстави на изборот за Miss Erotic Model

Нашата атрактивна старлета Драгана Спасовска одлично се претстави на изборот за „Miss Erotic Model“ кој се одржа во соседна Бугарија. Во продолжение погледнете како изгледаше нашата старлета на изборот.