Ознака: Будимпешта

Избор на уредникот Контроверзни фајлови

ДОКАЗ: Ирена Попова е швалерката на Грујо во Будимпешта

Преземено од ДОКАЗ: За оваа мивка која се разведе поради секс сканадалите со Груевски од сопругот беше директорка на школо  сега е советничка во град Скопје професорка по физичка култура […]

Занимливости

Роботи што носат храна, кажуваат шеги и танцуваат со гостите

Во кафулето Енџој во унгарскиот главен град Будимпешта, персоналот го сочинуваат роботи, кои служат храна, кажуваат шеги и танцуваат со гостите. Роботизираните келнери одат по обележани патеки, за да не […]

Бавча Дестинации

Властите во Будимпешта неможат да кренат глава од Македонски туристи од кога Груевски како азилант е таму

Властите во Будимпешта неможат да кренат глава од Македонски туристи од кога Груевски како азилант е во Будимпешта. Дневно по неколку авиони ја посетиваат оваа дестинација само од Македонија, се […]

Вести

Трајковски опиша што прави Груевски во Будимпешта: Загрижен е и не излегува често, се огласи „човекот за врска“!

Груевски е во одлична здравствена состојба, загрижен е, и не излегува често. Вака, ја опиша средбата со него Александар Трајковски кој беше уловен на фотографија во Будимпешта. Тој зборуваше отворен […]

Вести Свет

Во Будимпешта демонстрантите се судрија со полицијата

Големи антивладини протести на кои учествуваа неколку илјади Унгарци имаше синоќа пред Парламентот во Будимпешта по донесувањето на „робовладетелскиот закон” од страна на пратениците од партијата на Виктор Орбан. Со законот значително […]

Фото

Будимпешта… проширена и надградена (фото)

Многумина во време на промената на Уставот и името на Македонија се занимаваат со Будимпешта и Груевски… До нашата редакција стаса и разгледница преку фејбук за моменталните состојби таму. Ја […]

Вести

Некои во Шутка, некои во Будимпешта. Фото од прошетка на Груевски со Александар Трајковски

Некои во Шутка, некои во Будимпешта. Фото од прошетка на Груевски со Александар Трајковски. Лабаво, баш како што и прилега на велелепната Будимпешта. Како кафето? Груевски пред точно месец дена […]