Ознака: видео

Кулинарство

Торта која не се пече: Десерт од малина подготвен за само 15 минути

На овие жешки летни температури ќе ви годи оваа освежувачка тортa која се подготвува за само петнаесеттина минути и е превкусна за јадење. Состојки: – 500 милилитри слатка павлака; – […]

Кулинарство

Спас за кога ви треба брз ручек: Полнети компири печени во калапи за мафини

Од компирот може да се направат многу различни оброци – од традиционални до интересни специјалитети. На многумина им е омилен полнетиот компир, за кој исто така постојат повеќе варијации, а […]

Сцена

Со „Proud“ и „I’ll Never Love Again“ – Антониа растури во суперфиналето на „Ѕвездичките на Пинк“, а ова е победникот на шоуто

Вчера заврши големото финале на „Ѕвездичките на Пинк“, а нашата Антониа Гиговска за жал не победи и го заврши натпреварувањето уште во вториот круг. Во супер финалето таа се претстави […]

Вести

 Светот е загрижен за здравјето на Меркел, по двете снимки каде цело тело ѝ се тресе

Ангела Меркел месецов двапати беше уловена на камера како неконтролирано се тресе, па толку требаше за да започнат шпекулациите за нејзиното здравје. На 18-ти јуни, 64-годишната Меркел беше забележана како […]

Видео

На муштериите не им пречи што оваа згодна продавачка на сладолед им лизнува од сладоледот

На муштериите не им пречи што оваа згодна продавачка на сладолед им лизнува од сладоледите Мора да проба за да го исконтролира квалитетот. Забавна холандска скриена камера.Но дефинитивно ве става […]

Нега и убавина

Страничните стомачни се знак за вашата упорност и издржливост

Да речеме дека сте завршиле работа со долните и горните стомачни, па следниот фокус ви е на страничните стомачни. За тие кои сега стартуваат, страничните стомачни може од одма да […]

Кулинарство

Лисната пита со банана од која тече растопено чоколадо

Овој викенд препорачуваме ново чоколадно задоволство – лисната пита полнета со чоколадо и банана. Иако можеби звучи комплицирано, се прави со готово тесто и сè што треба да направите е […]