Ознака: видео

Живот

Растевте во 70-тите и 80-тите години во Југославија? Ова видео ќе ве врати во спомените

Видео создадено од фотографии ќе ве врати во детството и младоста, ако сте од генерациите кои живееле 70-тите и 80-тите години во Југославија. Во него се прикажани многу работи од […]

Живот

Една снимка им ги спаси животите: Голема ајкула тргна кон пливачите, погледнете како извлекоа жива глава

Морското куче било во лов на риби, недалеку од самата плажа, а станува збор за голема бела ајкула. „Таа како катапултирана излета од дното и се насочи кон големата туна“ […]

Занимливости

Ќе ви се заледи крвта- ова видео е доказ дека не треба да возите брзо на автопат за да не ви се случи и вам истото

Крис Гарсија сними неверојатно видео, а во неговиот опис на инстаграм стои „Мислев дека ќе умреме!“ Видеото прикажува лудо возење на моделот „Mitsubishi Lancer Evo“ на планински пат. По една […]

Живот

Како до совршен задник? – Тренинг од само 15 минути

Кога перфектното тело е во прашање, жените воглавно се фокусираат на делот околу стомакот, задникот, но и нозете. Значи, извајани нозе вклучуваат убаво обликувани, вретенести мускули, кои само укажуваат на […]

Занимливости

Ставила јајце во свилена марама: Погледнете како изгледна нејзината велигденска кошничка

Велигден е пред нашите врати и домаќинките смислуваат начини како најдобро да ги бојадисаат јајцата. Според традиционалните начини, можете да се послужите со стари свилени маици кои повеќе не ги […]

Живот

Татко монструм ја фрли ќерката по скали?!!

46 годишниот Артем е уапсен и испитан во полиција откако шокирани граѓани објавиле вознемирувачко видео на социјалните мрежи. Безбедносните камери го забележале целиот инцидент кој се случил во покраината Ривна […]

Сцена

Видео на кое на Јелена Карлеуша брутално со ножици и ја кратат косата

По тешкиот период во кој се најде, Јелена Карлеуша се враќа на своите секојдневни обврски и ангажмани. Така, неодамна на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ се појави со кратка фризура […]

Сцена

Македонската водителка мисли дека е Хурем Султан

Една од најпопуларните водителки во Македонија, Лила Филиповска, деновиве е во Турција. Лила секојдневно споделува фотографии и видеа од прекрасната Анталија, но сега таа се стави во улога на Хурем […]