Ознака: вид

Занимливости

Ова е најскапата пиперка во светот: Чини 23.000 евра за килограм

Низ светот постојат различни сорти на пиперки но една посебно се издвојува. Станува збор за пиперката „Чарапита“ која потекнува од северниот дел на Перу. За да успее потребна е тропска […]

Живот

Секој кој работи со компјутер и паметен телефон треба да знае за правилото 20-20-20

Во денешниот брз свет, луѓето не знаат кога и како се уморуваат. Веднаш штом ќе се вратиме дома во текот на ноќта, сфаќаме дека нашиот ден е ужасно зафатен, направивме […]

Живот

Косата ќе ви расте како луда, а видот ќе ви биде како на орел: Три лажици дневно од овој еликсир и ќе се случи чудо!

Многумина од нас имаат проблеми со косата, а и ослабен вид. Природата ни  нуди решение и  за овој проблем. Се што  треба е да ја земете оваа смеса полна  здрави  […]

Живот

Најсилен природен лек: Гоподобрува помнењето за 80 проценти, ги топи маснотиите и го подобрува видот и слухот

Кога ја јадете оваа смеса, функцијата на мозокот значително се подобрува.Еден од најмоќните природни лекови не само што ќе ви  го подобри помнењето за неверојатни 80 проценти туку и ќе […]

Живот

Една состојка со која ќе ги фрлите очилата: Го враќа видот до дури 97 проценти

Сите ние сакаме колку  олку  да го  сочуваме  видот и  да го  спречиме зголемувањето на диоптријата. Видот можете да го  зајакнете  природно и  здраво така што  ќе конзумирате морков, но  и  […]

Живот

Илјадници луѓе си го подобриле видот со овие вежби!

Сите забележуваат, дека видот со текот на годините станува полош. Носењето на очила или леќи помага, но дали постои начин да се подобри видот? Дефинитивно да! Еве како: 1. Потрудете се […]