Ознака: викенд

Вести

Минатиот викенд првиот во Њујорк без престрелки од 1993 година

Минатиот викенд бил првиот во Њујорк без престрелки од 1993 година. – Во петокот, саботата и неделата немаше ниту едно пукање, ниту убиство. Тоа се случува за првпат по децении […]

Вести

МВР: Лични карти ќе се издаваат и викендов

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека сите Одделенија за управни работи ќе работат во сабота и недела (29 и 30.09.2018). -Сите барања за издавање лична карта (оштетена, изгубена […]

Вести

Летото завршува: Од викендов пороен дожд и грмежи

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со краткотраен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од девет […]

Вести

Викендов пресврт во времето, од понеделник ново разочарување

Времето во сабота ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне на североисток има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Во недела времето ќе биде […]