Ознака: викенд

Живот

Викенд навики заради кои ќе имате продуктивна работна недела

Викендите треба да ви бидат резервирани за мали ритуали кои ќе ве релаксираат, одморат и подготват за наредната работна недела. Сите имаат различни навики за викендите, но важно е да […]

Вести

Радувајте му се на викендот- од понеделник неочекуван пресврт во временската прогноза

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од 10 до […]

Вести

По облаците утрово сонце на првиот ден од пролетта: Ова се температурите напладне во Македонија- особено подгответе се за викендот!

Ова се температурите во Македонија напладне. Сонце по облаците, а иако се најавува ветер и заоблачување до вечерва, сепак веќе за време на викендот ќе биде топло со пораст на […]

Вести

Денеска и викендов времето ќе биде сончево и топло

Временската прогноза за денеска е малку до умерено облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе бидат во Скопје 12 Целзиусови степени, […]

Живот

Премногу сон во текот на викендот е лошо за организмот

Излежување и премногу спиење за време на викендот никогаш нема да ги надополни штетните последици од промените на динамиката за спиење во текот на работната недела, покажува истражување спроведено на […]

Вести

Сончево време во следниов период, само во сабота ќе биде облачно

Времето ќе биде претежно сончево, попладне облачноста делумно ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен ветер oд северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до три […]

Вести

Заборавете на студот, набрзо доаѓаат пролетните температури- особено подгответе се за следниот викенд

Од УХМР информираат дека до петок ќе биде претежно сончево со значителен пораст на дневната температура, освен во среда кога ќе дува засилен северен ветер и ќе има зголемена облачност […]