Ознака: викенд

Кулинарство

Викенд мезе: Крцкави брускети со спанаќ и моцарела од кои ќе барате уште

Изненадете ги најблиските со вкусни и крцкави брускети од кои се тегне растопена моцарела – звучи примамливо нели? За да не биде рецептот здодевен, додадете уште неколку здрави состојки за […]

Вести

Оваа година е полна со продолжени викенди: Првиот е во април

Оваа година ќе имаме многу продолжени викенди. Погледнете ја целосната програмата на неработни денови за 2020 година, во согласност со Законот за празниците. Неработни денови во 2020 година се: За […]

Вести

Искористете го убавото време- викендов сончево и топло

Уште утре ќе има појава на умерена облачност, а само на планинските места не се исклучува во попладневните часови можноста за сосема слаба и краткотрајна нестабилност. Мала до умерена облачност […]

Вести Македонија

Почнува викендот и колоните на граничните премини

Зголемена фреквенција на возила изутринава има на граничните премини Богородица и Табановце каде што за излез од земјава се чека до 45 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, […]

Вести

Ако патувате некаде за продолжениот викенд, овие информации за патиштата мора да ги знаете

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Oд 31.07.2019 почна со изработка на прв слој асфалт на патен правец Лот 2 Драчево – Орешани. Како алтернатива ќе се […]

Балкан

Ако ве казнат во Грција немојте тоа да биде во викенд, еве зошто!

Сезоната на годишни одмори е почната и повеќето наши сограѓани заминуваат во Грција. И нормално е некогаш да се направи некој сообраќаен прекршок и да добиете казна. Но, за овој […]