Ознака: викенд

Вести

По два викенда со целосна забрана, прв викенд со скратен полициски час- доколку излегувате од дома ова мора да го имате на ум

По два викенда со целосна забрана за движење денеска почнува првиот викенд со скратен полициски час. Забраната за движење денеска ќе почне од 15:00 часот, а ќе трае до понеделник […]

Вести

Промена на полицискиот час и за време на викендот- еве што предвидуваат новите мерки

Полицискиот час во работните денови да започнува од 19 часот, а за викендите да почнува од 13 часот во сабота и да трае до 5 часот наутро во понеделник. Ова […]

Вести

Стартува викенд забраната: Полициски час од денеска во 16 часот до понеделник

Забраната за движење на населението денеска почнува од 16 часот и ќе трае до понеделник до 5 часот. Со ова почнува 61 часовен карантин за сите граѓани на територија на […]

Вести

И денеска полициски час: Нема движење од 16 до 5 часот, еве кои граѓани се изземени од забраната

Забраната за движење на целата територија на државата и денеска започнува во 16:00 часот и ќе трае до 05:00 часот, согласно одлуката на Владата за забрана на движење за време […]

Вести

За време на викендите се забранува движење од 16 до 5 часот

Со цел уште поголема заштита од ширењето на коронавирусот, Владата денеска донесе одлука за дополнителна рестрикција на движењето на населението за време на викенд. Како што објави техничкиот министер, Оливер […]

Вести

Летното сметање на времето почнува викендов: Еве кога да ги поместите стрелките на часовникот

Летното сметање на времето ќе почне во недела, на 29 март во 2 часот наутро, со тоа што часовникот ќе се помести еден час напред на 3 часот. Летното сметање […]