Ознака: викенд

Вести

За време на викендот продор на уште потопол воздух од југ

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, особено во претпладневните часови. Локално ќе биде неста со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а не се исклучува […]

Вести

КОРОНАТА НЕ ГИ СПРЕЧУВА: Македонија се „сели“ во Охрид, еве каква е ситуацијата на патарините низ земјава!

Речиси илјадници граѓани овој викенд ќе ги преплават сите познати туристички дестинации во земјава, со оглед на споениот викенд и неработниот ден кој следува во понеделник. Како и вообичаено најпосакувана […]

Вести

Викендов невреме во Македонија- од понеделник вистински температурен шок, доколку не мора не излегувајте од дома!

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови претежно во посеверните делови ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд, грмежи и засилен […]

Вести

Утре и за викендот пороен дожд и засилен ветер, во сабота можно невреме

Утре и за време на викендот во попладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во сабота на места процесите ќе бидат […]

Вести

Продолжениот викенд кој што следува ќе го поминеме под долг полициски час?

Министерот Филипче доби прашањето дали се можни рестрикции за викендов? Сите опции се отворени, рече на денешната прес-конференција министерот за здравство Венко Филипче. Православните верници во сабота го слават празникот […]

Вести

Филипче не исклучува полициски час викендов поради Задушница

Сите опции се отворени, рече на денешната прес-конференција министерот за здравство Венко Филипче, на прашањето дали се можни рестрикции за викендов. Православните верници во сабота го слават празникот Задушница, а […]

Вести

Денеска ќе се одлучува дали викендов ќе има полициски час и дали ќе се отворат рестораните

Kомисијата за заразни болести денеска ќе расправа за траењето на полицискиот час за време на викендот и празниците во понеделник, како и за отворањето на угостителските објекти. И покрај малото […]