Ознака: викенд

Вести

Инспектори ќе контолираат дали се почитуваат здравствените протоколи за време на викендот без ДДВ

Инспекциските служби за време на викендот без ДДВ, ќе продолжат со интензивни контроли на терен, во делот на почитување на здравствените протоколи, како и на цените на производите. Државниот пазарен […]

Вести

Не се разочарувајте од ниските температури- искористете го викендот, следува целосен температурен пресврт

До недела ќе преовладува стабилно време, а веќе од понеделник синоптичарите најавуваат локална нестабилност. Во следните два дена утринските температури ќе бидат пониски, а дневните ќе бидат во пораст. Утре […]

Вести

Променливо облачно време, викендов ќе биде потопло

Времето претпладне во земјава ќе биде променливо облачно, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен, наместа засилен ветер од западен и северозападен правец. Утринската температура ќе се движи […]

Вести

Сончево и топло време со 31 степен, викендов поројни дождови и силен ветер

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец. Кон крајот на денот во западните делови ќе […]

Вести

Циклон се движи кон Македонија, викендов ќе има голема промена на времето

Во текот на утрешниот ден во државава ќе се задржи променливо облачно време со сончеви периоди. Ќе има услови и за локален краткотраен дожд и ретки грмежи, а ќе дува […]

Сцена

Северина објави фотки од нејзините најважни луѓе, сопругот Игор го нема никаде!

Хрватската пејачка Северина овој викенд се одлучи да го помине во друштво со своите пријатели, но далеку од очите на јавноста. Имено, пејачката на својот Инстаграм профил сподели фотографија од […]