Ознака: викенд

Вести

Уживајте во пролетта – следува сончев и топол викенд

Претежно сончево и топло време со слаб до умерен југоисточен ветер ќе преовладува за време на викендот.  Температурата ќе достигне до 24 степени утре и 25 степени во недела. Утринската […]

Вести

Пензионери побарале бесплатен викенд и бањско рекреирање

Околу 300 барања за користење на бесплатен викенд и бањско-климатска рекреација поднеле пензионерите од Куманово, Липково и Старо Нагоричане, соопшти денеска Подружницата на Фондот за пензиско и инвалидско осигурување.  Како […]

Вести

Годинава ќе имаме повеќе продолжени викенди, еве кога!

Во новата 2017 година македонските граѓани ќе имаат повеќе продолжени викенди отколку годината што ја испратија. Од вкупно 11 неработни денови за сите граѓани, седум се поврзуваат со викендот, за […]

Издвојуваме

Викендов во Дојран „Саунд оф грин“ и „Д Фествал“ покажаа висока еколошка свест

Викендов во Дојран заврши музичкиот фестивал „Д Фестивал“ кој годинава на задоволство на сите присутни беше збогатен со музичката програма на веќе етаблираниот петти по ред фестивал „Саунд оф Грин“.Покрај […]