Ознака: викенд

Вести

Еве какво време не очекува за споениот викенд

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен северен ветер. Попладне во западните делови можен е краткотраен локален дожд.Од среда следува период на […]

Хороскоп

За некои многу пари, за други болно раскинување

Еве што ви предвидуваат ѕвездите за овој викенд.ОВЕН За кариерата ќе добиете важна вест од близок соработник, но останете доследни во евоите намери. Во љубовта делувате незаинтересирано и отсутно, а […]

Вести

Најтопло се очекува да биде за време на викендот до 42 степени

До четврток подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на стабилна и многу топла воздушна маса, што ќе услови да продолжи периодот на претежно сончево, многу топло и суво време. […]