Ознака: вишни

Кулинарство

Торта од гриз со вишни, без јајца и масло: Слатко задоволство што ќе го направите дури и кога не е пост

Во последната недела од Велигденскиот пост, домаќинките веќе исцрпија многу идеи за подготовка на оброци и десерти на вода. Пронајдовме рецепт кој порано беше толку популарен, а потоа, со доаѓањето […]

Кулинарство

Рецепт за наједноставниот и суперсочен посен колач со вишни кој ќе го обожувате

Прекрасен рецепт за колач кој што се прави лесно, а е сочен и превкусен, покрај тоа одличен е за деновите во кои се пости. Состојки: – 1 чаша меко брашно; […]

Кулинарство

Колач со вишни и пишкоти – кремасто и сочно задоволство во кое ќе ужива целото семејство

Ви носиме едноставен рецепт за совршен десерт кој ќе ве фасцинира со својот вкус! Потребни состојки: – 700 гр. вишни – 16 лажици шеќер – 2 пудинга од малина или […]

Кулинарство

Најбрза и најслатка бисквит-торта со вишни и чоколадо: Без миксер и без печење, готова за 15 минути!

Овој божествен освежувачки десерт ќе го воодушеви целото семејство, а идеален е за топлите денови што ни претстојат Состојки: 700 г бисквити 1 л јогурт 300 г мелени бисквити 200 […]