Ознака: Владимир Атанасовски

Избор на уредникот

Нинџа пропеа од А до Ш: Од штабот се водеше целиот тек на настаните на 27 април

Нинџа пропеа од А до Ш: Од штабот се водеше целиот тек на настаните на 27 април Александар Василевски-Нинџа во своето сведочење денес пред обвинетите Трајко Вељаноски, поранешен претседател на […]

Вести

Поранешниот шеф на УБК останува во затвор – нови 30 дена притвор за Владимир Атанасовски

Kривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 му одреди нови 30 дена притвор на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Владимир Атанасовски. Поранешниот директор на УБК е осомничен […]

Македонија

Уште 30 дена притвор за Владимир Атанасовски

Денес Кривичниот суд во Скопје за нови 30 дена му го продолжи притворот на поранешниот директор на УБК Владимир Атанасовски. Откако на минатогодишните рочишта на судењето за настаните од 27 […]

Вести

Збунет, исплашен, нелогичен. Ваков беше денес во судница поранешниот директор на УБК Владимир Атанасовски

Владимир Атанасовски, поранешниот директор на ДБК денеска збунето и сосема нелогично одговарал на прашањата на судиката Кацарска. Тој се наоѓа во притвор по исказите кои ги даде Нинџа имплицирајки го […]

Македонија

За „Здружување заради непријателска дејност“ се товари Атанасовски

Владимир Атанасовски синоќа беше уапсен и однесен на сослушување кај судија на претходна постапка. Судијата го прифати предлогот на Обвинителството и на осомничениот му одреди мерка притвор во траење од […]

Вести

Одреден 30 дневен притвор за ЕКСДИРЕКТОРОТ на УБК АТАНАСОВСКИ за нападот на СОБРАНИЕТО

Владимир Атанасовски доби 30 дена притвор, одлучи Судот по распитот ноќва, откако на 3 декември на судењето обвинетите браќа Стефан и Михаил Младеновски, како и обвинетиот Захарие Симовски го посочија како […]

Вести

Атанасовски: Операторот треба да ги оддели активните од завршените ПИМ

Директорот на УБК, Владимир Атанасовски, изјави дека „се трасираат чекорите целата постапка да заврши без ризик за безбедноста на државата“.„Ќе постапуваме по судската наредба, но таа треба да биде во […]

Вести

Оливер Андонов за нов министер за внатрешни работи, Чавков нов директор на БЈБ, Владимир Атанасовски нов директор на УБК

Митко Чавков министерот за внатрешни работи поднесе оставка, а Оливер Андонов е предлог за нов министер за внатрешни работи, потврди за МИА владиниот портпарол Александар Ѓорѓиев.– Може да потврдам дека […]