Ознака: Владимир Ѓорчев

Вести

Ѓорчев: Одиме на победа со 63 пратеници!

За две недели победуваме, порача носителот на кандидатската листа на ИЕ 6 Влатко Ѓорчев, од вечерашниот голем митинг на Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ.-Ни требаат 63 пратеници, ни […]

Вести

Ѓорчев: Ќе имаме регулација на коритото на реката Вардар со што ќе ги спречиме идните поплави

Низа проекти за жителите на тетовско и полошкиот регион најави носителот на шестата изборна единица од ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев при посетата на Лешок. Како еден од најклучните проекти ја истакна […]

Вести

Ѓорчев најави повеќе инвестиции во гостиварско!

Владимир Ѓорчев, носителот на листата на коалицијата „За подобра Македонија“ во ИЕ 6 го посети Гостивар и на неколку средби со гостиварци пренесе дел од програмата на ВМРО-ДПМНЕ „Реално“ кои […]

Вести

Ѓорчев: Повеќе проекти, повеќе инфраструктура и подобра патна поврзаност

Владимир Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ денеска имаше средба со жителите од Дебар и селата Могорче, Присојница и Требиште.Ѓорчев истакна дека во овој дел од Македонија во наредниот период посебно внимание ќе […]

Вести

Делегација од ВМРО-ДПМНЕ оствари средба со Татл и Пушер од Американскиот конгрес

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски и Владимир Ѓорчев, во рамките на посетата на САД, во Вашингтон во текот на вчерашниот ден остварија средба во Американскиот конгрес со директорот за политика […]

Вести

Ѓорчев: Еднопартиски систем и затворени фабрики, тоа е историската фактура на СДСМ

Историјата веќе ја испорача фактурата кај СДСМ и таа се нарекува 50 години диктатура без ниту едни избори со сите пратеници од една партија, со сите градоначалници од една партија, […]