Ознака: Владимир Ѓорчев

Вести

Ѓорчев порача: Граѓаните да гласаат за унитарна, суверена Македонија

Граѓаните да гласаат за унитарна, суверена Македонија и за нејзиниот уставен поредок, порача денеска од Тетово носителот на изборната листа од коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО ДПМНЕ во […]

Вести

Ѓорчев: ВМРО-ДПМНЕ има 37 проекти за Гостивар

Носителот на листата за кандидати за пратеници на колацијата „За подбра Македонија“ во 6ИЕ, Владимир Ѓорчев, на прес конференција во штабот на ОК на ВМРО ДПМНЕ во населбата Малеарди претстави […]

Вести

Ѓорчев: ВМРО-ДПМНЕ со 48 проекти за Тетово, а СДСМ едвај со 12

Носителот на листата за пратеници од коалицијата За подобра Макдонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ во шестата изборна единица Владимир Ѓорчев денес одржа прес конференција пред регионалниот изборен штаб на партијата во […]

Вести

Ѓорчев: Нови вработувања, градинки, училишта и спортски сали во Гостивар

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ во ИЕ6 Владимир Ѓорчев, на денешната средба со граѓаните од Џамиџит маало во Гостивар рече дека програмата „Реално“ на […]

Вести

Ѓорчев: Ќе се градат нови градинки во секоја општина без исклучок

Во шестата изборна единица, на потегот Тетово-Гостивар-Дебар во секоја општина без исклучок ќе изградиме нови градинки затоа што има потреба, тоа е помош за родителите, посочи денес Владимир Ѓорчев,носител на […]

Вести

Ѓорчев: На граѓаните им е доста од пучеви -Сакаат развиена економија, мир и стабилност

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ е мултиетничка коалиција која има поддржувачи од сите националности, вери, политички партии и граѓани. Тоа е најголемата коалиција во историјата на Р. Македонија, истакна […]