Ознака: Влатко Ѓорчев

Uncategorized

Го истражуваме вашето мислење за експонирани политичари. Во оваа рунда Зоран Заев и Влатко Ѓорчев

Истражуваме за вашето мислење за експонирани политичари. Во оваа рунда Зоран Заев и Влатко Ѓорчев… На нашата фан страна се поставени фотографии за овие политичари на кои можете со реакција, […]

Видео Политички партии

Влатко Ѓорчев и Никола Мицевски гласале за АРМИЈА НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА? – говореше Нола Исмајловска

Влатко Ѓорчев и Никола Мицевски гласале за АРМИЈА НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА? Како и друго 5 пратеници на ВМРО-ДПМНЕ. Како што може да се види во видеово за ова беа обвинети […]

Коментари

Црквата, онаа што одмолче за промената на името, одсекогаш се злоупотребувала за политички цели, па така и сега

Црквата, онаа што одмолче за промената на името, одсекогаш се злоупотребувала за политички цели, па така и сега… Затоа не не чуди тоа што сега ќе се обидат сите да […]

Македонија

Да се потсетиме: Како Влатко Ѓорчев ги бранеше Заев и пратениците на 27 април во Собранието на Македонија (ВИДЕО)

 Поднесени се осум кандидатури за кандидат за претседател на државата од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Ова денеска на пресконференција го соопшти потпретседателот на партијата Владо Мисајловски, кој истакна дека е потребно […]

Коментари

Влатко Ѓорчев против Мадуро а за Гваидо, во Вашингтон одушевување…

Влатко Ѓорчев против Мадуро а за Гваидо, во Вашингтон одушевување… Не е јасно како можеа вакви ликови да не влечат за нос до децении, да ни продаваат приказни, да ни […]

Коментари

Курир на Мицковски ја билда Силјановска отворено, пусти Влатко

Без преседан е билдањето на Силјановска за кандидат на „Белата палата“. Перењето мозоци е пуштено на најјако. Па некаква листа се претставува како дефинитивен знак дека интелигенцијата е зад Гордана, […]

Македонија

Влатко Ѓорчев: Не ги фрлајте таблите каде пишува Република Македонија, дајте ни ги нам, ќе ги чуваме

На денешната интерпелација на министерот за надворешни работи, Никола Димитров пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев од собраниската говорница ги потсети своите колеги што впрочем значат уставните измени кои […]

Занимливости Избор на уредникот

Aцо Швајн лут на идејата Ѓорчев да е кандидат, тој бе е само Марјана да ја мења на лото

Александар Николоски попознат како Ацо Швајн многу е изнервиран што одредени кругови блиски до лидерот Мицковски се обидуваат да го протнат Владимир Ѓорчев, преварантот политички за претседателски кандидат на ВМРО […]

Коментари

Мизерно додворување за гласови. Влатко Ѓорчев се надмина во коленичењето пред студеничанците Сабри, Берат и Ајетула

Он е познат дека кога ќе влезе во „филм“ дека прави нешто вредно, затоа што горе долу нема направено ништо вредно за овие 12-13 години како пратеник во Собранието на […]

Вести Македонија

Врвно политичко лицемерие: За Ѓорчев Законот за амнестија е политички пазар, ама гласал „за“

Пратеникот Влатко Ѓорчев во вечерашната дебата на телевизија Телма жестоко го критикуваше Законот за амнестија кој според него покажал дека еден човек е и судија и кадија во Македонија, за […]