Ознака: Влатко Ѓорчев

Занимливости Избор на уредникот

Aцо Швајн лут на идејата Ѓорчев да е кандидат, тој бе е само Марјана да ја мења на лото

Александар Николоски попознат како Ацо Швајн многу е изнервиран што одредени кругови блиски до лидерот Мицковски се обидуваат да го протнат Владимир Ѓорчев, преварантот политички за претседателски кандидат на ВМРО […]

Коментари

Мизерно додворување за гласови. Влатко Ѓорчев се надмина во коленичењето пред студеничанците Сабри, Берат и Ајетула

Он е познат дека кога ќе влезе во „филм“ дека прави нешто вредно, затоа што горе долу нема направено ништо вредно за овие 12-13 години како пратеник во Собранието на […]

Вести Македонија

Врвно политичко лицемерие: За Ѓорчев Законот за амнестија е политички пазар, ама гласал „за“

Пратеникот Влатко Ѓорчев во вечерашната дебата на телевизија Телма жестоко го критикуваше Законот за амнестија кој според него покажал дека еден човек е и судија и кадија во Македонија, за […]

Коментари

Влатко Ѓорчев побара повеќе права за Албанците?

Влатко Ѓорчев побара повеќе права за Албаниците? И не само тоа, туку и изразија загриженост за истите, во контекст дека немаат доволно права. Навистина прво мислевме дека се работи за […]

Вести Македонија

Се скараа ли Влатко Ѓорчев и Мицковски?

Влатко Ѓорчев изгледа му откажа послушност на Мицковски: Нема да гласам за договорот со Грција, не ме интересира одлуката на народот! напиша на својот твитер профил. Ова како да оди […]

Избор на уредникот

Неделковски: Бејли, СДС и ДПМНЕ против МАКЕДОНСКИОТ народ!

Народот сака јасни пораки. Засега, новото раководство на ВМРО ДПМНЕ претставено во двоецот Мицковски-Ѓорчев не ја соопшти својата визија и стратегија за иднината на партијата. Ние гласачите, не знаеме дали […]

Вести

Ѓорчев: Ако се укинат термоцентралите во Македонија ние утре ќе останеме без струја или ќе треба да увезуваме

На денешната комисија за финансирање и буџет во Собранието на Република Македонија, каде што на дневен ред е разгледување на ребалансот на буџет за 2017 година, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир […]