Ознака: Влатко Ѓорчев

Вести

Влатко Ѓорчев на Алфа во 17:30 часот

СТРАТЕШКИ ДОКУМЕНТ: Заев и Царовска масовно ќе доселат мигранти во Македонија, ќе им даваат државјанства, вработување, станови и куќи. Владата на Зоран Заев преку министерката Мила Царовска подготвува стратегија за […]

Вести

Ѓорчев го матираше Зеќири: СДСМ нема конкретна стратегија за зачувување на идентитетот

Дали ќе постои македонски јазик во договорот со Грција, дали името ќе биде и за внатрешна употреба, ќе имаме ли право во меѓународната заедница да се нарекуваме Македонци со договорот […]

Вести

Ѓорчев го матираше Зеќири: СДСМ нема конкретна стратегија за зачувување на идентитетот

Дали ќе постои македонски јазик во договорот со Грција, дали името ќе биде и за внатрешна употреба, ќе имаме ли право во меѓународната заедница да се нарекуваме Македонци со договорот […]

Вести

Ѓорчев до СДСМ: Бидете искрени и прифатете го продолжувањето на породилното

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Ѓорчев на денешната собраниска седница ги повика пратениците од СДСМ да ја подржат иницијативата подржана и потпишана од 270 мајки, која се однесува на […]

Колумни

Сдсмовците допрва ги очекуваат разочарувања

Овие десетина дена се добар контраст, добра споредба за разликата во дневниот ред и преокупациите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ.Груевски и министрите од ВМРО-ДПМНЕ ги довршуваат или започнуваат проектите на кои […]

Вести

Ѓорчев: СДС изврши обид за државен удар, ги погази Уставот и законите – за се ова одговорност мора да има

СДС изврши обид за државен удар. СДС го погази Уставот, законите и деловникот за работа на Собранието на Република Македонија. СДС ја погази демократијата во обидот да го прогласи Талат […]